Takpas – Megsis Entegratör

MCM Yazılım

Takpas – Megsis Entegratör

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün “TAPU VE KADASTRO VERİLERİNİN PAYLAŞIMI HAKKINDA YÖNETMELİĞİNDE” belirtilen protokol ile Tapu Kadastro verilerine erişim izni verilen kurum ve kuruluşların bu verilere erişebilmesi için ara yazılımlara ihtiyaçları bulunmaktadır. Firmamız tarafından geliştirilen Takpas – Megsis Entegratör Yazılımı ile yapmış olduğunuz protokol kapsamında yetkilendirilmiş olduğunuz tüm verilere erişebilir ve kolayca raporlarını alabilirsiniz. 

TEKLİF ALMAK ve DEMO TALEBİNDE bulunmak için iletişime geçebilirsiniz


TAKPAS – MEGSİS ENTEGRATÖR PROGRAMI TEMEL ÖZELLİKLERİ

1- TAKPAS SAYISAL VERİ SORGULAMA MODÜLÜ

 • MALİK SORGULAMASI

  Taşınmazın Ada/Parsel numarasına göre yapılan sorguda Ana Taşınmaz ve taşınmaz üzerinde bulunan Kat Mülkiyetlerinin ( Bağımsız Bölümler )  kime ait olduğu Gerçek ve Tüzel kişiler şeklinde ayrıntılı olarak listelenmektedir.

 • TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ HİSSELERİN REHİN SORGULAMASI

  Taşınmaz üzerinde yapılan sorgu sonucunda Maliklerin Rehin ve Alacaklı bilgisi ile İpotek vb. şerhler ayrıntılı olarak listelenmektedir.

 • TOPLU MALİK BİLGİSİNİN SORGULANMASI

  Sorgulamak istenilen taşınmaza ait Ada/Parsel bilgisi girilerek yapılan sorgulamada taşınmaz üzerinde hissesi bulunan tüm malikler toplu olarak listelenmektedir.

 • GERÇEK KİŞİ ÜZERİNDEN SORGULAMA

  T.C. Kimlik No ile kişiye ait tüm taşınmazlar ve bağımsız bölümler listelenmektedir. TC Kimlik Numarası bilinmiyor ise Adı, Soyadı, ve Baba Adı, bilgileri girilerek yapılan sorgulamada Gerçek kişilere ait tüm taşınmazlar ve bağımsız bölümler listelenmektedir.

 • ŞERH-BEYAN-İRTİFAK SORGULAMA

  Ana Taşınmazda bulunan, Gerçek Kişi ve Tüzel Kişilere ait Şerhler (Haciz, İhtiyati Tedbir, Kira Şerhi, vb.), Beyan (Vergi İlişiği vb.), İrtifak Hakları(Üst Hakkı, Geçit Hakkı, vb.) bilgilerin listelenmekte ayrıca rapor olarak alınabilmektedir.

 • TÜZEL KİŞİ ÜZERİNDEN SORGULAMA

  Tüzel Kişi sorgulama Ünvan ve Vergi Kimlik No ile yapılabilmektedir. Vergi Kimlik No bilinmiyor ise Ünvan’ın bir kısmının girilmesi sorgu yapılabilmesi için yeterlidir. Bu sorgu sonrası Tüzel kişiye ait tüm taşınmaz ve bağımsız bölümler listelenmektedir.

 • EKLENTİ-MUHDESAT TEFERRUAT SORGULAMA

  Ana Taşınmaza ait Eklenti, Muhdesat ve Teferruat bilgileri ile Bağımsız Bölümlere ait Eklenti, Muhdesat ve Teferruat bilgilerinin listelenmektedir.

 • FARKLI DÖNÜŞTÜRME VE EXPORT ETME SEÇENEKLERİ

  Sorgulanan veriler istenirse Excel formatında kaydedilebilir veya rapor ekranında PDF, DOC, XLS vb.. formatlarda kayıt edilebilir.

 • LOG İSTATİSTİKLERİ

  Toplam sorgu sayısı, iki tarih arası sorgu sayısı, personel bazında sorgu sayıları takip edilebilmektedir. Ayrıca kullanıcıların yapmış olduğu sorgular ayrıntılı olarak takip edilebilmektedir.

 • ESKİ MALİK BİLGİLERİ

  Taşınmaz hisse hareketlerinde geçmiş izlemesi yapılabilmektedir. Sorgulanan taşınmazın daha öncesinde kime ait olduğu, ondan öncesinde kime ait olduğu gibi veriler sunulmaktadır.

 • TAŞINMAZ HAREKET BİLGİLERİ

  Taşınmazların herhangi bir uygulama nedeni ile Ada-Parsel numaralarının değişmesi gibi durumlarda daha önceden hangi vasıfta olduğu, hangi ada hangi parsel olduğu, yenilemeden sonra yeni Ada – Parsel numarasının ne olduğu gibi veriler sunulmaktadır.

2- HARİTA SERVİSLERİ MODÜLÜ

Harita servisleri üzerinde işlem yapma yetkisi olan kurum ve kuruluşlar harita üzerinde taşınmaz sorgulaması yapabilmektedirler. Çizim Modu ile bir alanı çizerek bu alan içerisinde yer alan tüm taşınmazların Ada-Parsel bilgilerine ayrıca Malik bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler. Sistem üzerinde entegre cetvel aracı ile parsel boyları ölçülebilmektedir. Uydu görüntüsü olarak Bing ve Google uydu servisleri kullanılmaktadır. Yapılan sorgu veya seçilen pencere resim olarak kaydedilebildiği gibi, yazıcıdan anlık olarak çıktı da alınabilmektedir.

3- GELİŞMİŞ RAPORLAMA SEÇENEKLERİ

Takpas – Megsis Entegratör programı ile yapacak olduğunuz sorguları yazıcıdan çıkarabildiğiniz gibi; PDF , Excell ve Word dosyası olarak da bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz. Böylece çalışmalarınıza ulaşmak istediğinizde daha hızlı ulaşabilmektesiniz.

4- BULUT ÜZERİNDE LOG KAYDI

Kurum ve Kuruluşların Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile yaptıkları Protokol gereği yapılan işlem ve sorgulamaların Log’larının karşılıklı olarak tutulması gerekmektedir. Takpas – Megsis Entegratör Programı ile yapılacak olan sorgulamaların logları bulut sunucularda tutulmaktadır. Bulut sunucuda log tutmanın en büyük avantajı lokal makinelerde tutulacak olan logların silinmesi , kaybolması bilgisayarın bozulması gibi riskleri  ortadan kaldırmaktır.

5- GELİŞMİŞ YÖNETİM PANELİ

Yönetim Paneli üzerinden Program Kullanıcılarını ekleyip çıkarabilir, şifre güncelleme işlemlerini yapabilir, Yapılan sorgulara ait logları inceleyebilirsiniz. Protokol sonrası size verilen kullanıcı bilgileri ve anahtarları sisteme kayıt edebilirsiniz. Programın kontrolü sizin elinizdedir.

6- UZMAN DESTEK HİZMETLERİ

Uzman ekibimiz ile TKGM tarafında yapılacak her türlü düzenleme ve güncelleme sonrası Program ile ilgili düzenlemeler hazırlanarak periyodik olarak güncelleme sunulmaktadır. Uzak masaüstü bağlantısı ile her türlü ihtiyacınıza zamanında destek sağlanmaktadır.

Yazar hakkında

MCM Yazılım administrator

Bir cevap yazın